30 Ekim 2015 Cuma

Saraya ve savaşa karşı gençlik bir arada

CHP ve HDP Gençlik Kolları, Fikir Kulüpleri Federasyonu, Gençlik Muhalefeti ve Öğrenci Kollektifleri, Ankara Garı önünde ortak basın açıklaması yaparak ölen 102 kişi için siyah balonlar uçurdular. Terör kurbanlarının anısını PKK'yi korumak için kötüye kullandılar.


Etkinliğe CHP Ankara MV Aylin Nazlı Aka ve CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız da katıldı.

İşte açıklamadan önemli bölümler:
"Bizler, sarayın savaşı için yurttaşlarımızın, halklarımızın, gençlerimizin ölmesine öldürülmesine daha fazla izin vermeyeceğiz. Saraya karşı, savaşa karşı bir araya geleceğiz. Karanlığa karşı kol kola gireceğiz. Kürt halkına karşı saldırılarını arttıran Saraya ve AKP'ye en iyi cevabı Türk ve Kürt gençlerin birleşen sesi verecek. Sarayı durdurana kadar birleşik mücadelemiz sürecek."

Ordumuzun PKK'ye karşı başlattığı mücadeleyi "Sarayın savaşı" ve "Kürt halkına karşı saldırı" olarak karalıyorlar. Tek amaçları PKK'yi korumak ve kollamaktır.

***

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Yıldız, Kobani dedikleri Ayn el-Arap'a giderek PKK'nin atadığı sözde kanton başbakanını "Sayın Başbakan" diye selamlamış, övgüler düzmüştü. Bakınız: Suriye'de CHP-PKK buluşması

Amerikancı, NATO'cu, Avrupa Birlikçi, sosyaldemokrat, Kürt açılımcısı, PKK ve HDP sevdalısı Y-CHP yönetimi, CHP üyesi Atatürkçüleri hızla Apokürtçü haline dönüştürmektedir.

***

Dersimli Kemal de "Güvenlikçi politikalarla, silahla terör sorunu çözülmez", "Yıllardır çözümü güvenlik güçlerine havale ettiniz, işte gördünüz bu yolla çözülmüyor" diyerek ordumuzun moralini bozmakta, "PKK'yi yenemeyeceksiniz, kazanamayacaksınız" anlamına gelen bu sözlerle bozgunculuk yapmaktadır.
Bakınız: imc TV söyleşisi 39uncu ve 1 saat 08inci dakikalar:

"Saray savaşına hayır" diyen CHP ve HDP gençliği ile "Silahla çözülmez" diyen Dersimli Kemal'in bu söylemleri, Açılım'ı hortlatmak, askeri kışlaya, polisi karakola, korucuyu eve hapsetmek, PKK'yi yok olmaktan kurtarmak, koruyup kollamak, yeniden dirilmesine yol açmak amacını gütmektedir.

Tayyip'in elinden attığı ateşten PKK/Açılım topunu Dersimli kucaklamıştır. Bu topun bir yararı olsaydı Tayyip bırakmazdı. CHP Tayyip'in eskilerini almaktan vazgeçmeli, elini bölücülerden çekmelidir.

CHP, ordumuzu, polisimizi ve korucularımızı arkadan hançerlemekten vaz geçmelidir. Bölücülüğe sarılan kaybeder. Bu yolun sonu ihanete gider.

***
CHP ve HDP gençlik kolları siyah balon uçurdu
Ankara katliamı için CHP ve HDP gençlik örgütlerinden ortak anma
CHP ve HDP'den ortaklık ilanı
***
arşiv:
Kürt siyasi hareketine özgürlük 1 Eylül 2015
"PKK ile masaya otururuz" dedi CHP'li Böke 29 Ekim 2015
Kılıçdaroğlu Açılım'ın devamı için ne yapacak 30 Ekim 2015

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder