1 Eylül 2013 Pazar

Mısırlı TRT spikeri Erdoğan'ı eleştirdi ve istifa etti

TRT Arapça kanalında program yapan Mısırlı sunucu Beşir Abdelfettah, Başbakan Erdoğan'ın Mısır politikasına ağır eleştiriler yönelterek, canlı yayında istifa ettiğini açıkladı.


2 dakika 40 saniye süreli Türkçe alt yazılı Arapça istifa konuşması için tıklayınız:
veya:

Şok – 31 Ağustos 2013


Tüm Mısır halkından bugüne kadar TRT 'de çalıştığı için özür dilediğini açıklayan Abdelfettah, özetle şunları söyledi:

"Mısır halkı Türk halkını çok sevmektedir. Bunda şüphe yok. Liderler kendi aralarında ihtilafa düşebilirler. Ama halklar arasında bir ihtilaf yoktur. Tarihi ilişkilerimiz vardır, bu ilişkiler devam edecektir. Ancak Sayın Erdoğan'ın söylediği şeyler, Ezher hakkında ve Mısır hakkında söylediği şeyler ve siyasi duruşu hatalıdır.

"ERDOĞAN'IN MISIR HALKINA ÖZÜR BORCU VARDIR"

Biz Mısırlıların kırmızı çizgileri vardır. Kişisel çıkarlar ve diğer şeyler bir kenaradır. Vatan sevgisi aslolandır. Bu sebeple bugün burada son programımı yaptığımı ve TRT Arapça kanalı ile bütün ilişkimi kestiğimi açıklıyorum.

Sayın Erdoğan'ın Mısır halkına bir özür borcu vardır. Kendisi özür dilememiştir. Ama ben burada özür diliyorum. Mısır halkından özür diliyorum. Özür dilemeyen utansın. Ben de bu kanalda ve bu programda çalıştığım için utanıyorum. Şimdi herkesin gözü önünde istifa ediyorum. Allah'a emanet olunuz. "

**********
***********

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder