3 Temmuz 2014 Perşembe

CHP'lilerin %7'si niçin PKK'ya oy verecek?

MAK Araştırma Şirketi'nin anket sonuçlarına göre CHP'lilerin %7'si HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'a oy verecek. Yani PKK'ya.
Bu vatandaşlar PKK'lı mı? Değil. PKK'ya sempati mi duyuyorlar? Hayır. Bölücü müdürler? Değil.
O halde neden Demirtaş'a oy veriyorlar?
Cevap: Kılıçdaroğlu ve Bahçeli yüzünden.

CHP'lilerin %38'i Tekmeledin'e oy vermeyeceğini söylüyor.
Bakınız:

%29 sandığa gitmeyecek, %2 tepki olsun diye "Kopyası yerine aslına oy veririm" diye Tayyip'e oy verecek, %7 de "Beni yakana oy vereceğime Alevi düşmanı olmayan Demirtaş'a oy veririm, yobaza oy vereceğime yobaz olmayan Demirtaş'a oy veririm" tepkisini gösterecek.

ABD amacına ulaştı. CHP ve MHP'ye kakaladığı Tekmeledin sayesinde CHP'yi parça parça etti. CHP'li vatandaşı PKK'ya bile oy verecek konuma sürükledi.
Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, ABD'nin bu planına alet oldular.

***********

Madımak canilerinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından finanse edildiği ortaya çıkarıldı. O dönem Belediye Başkanı Tayyip.
Bakınız:

Bu akşam katıldığı CNN'deki "Eğrisi Doğrusu" programında Tekmeledin, AKP kurucularından "Çok yakın dostlarım" olarak bahsetti. Bu çok yakın AKP kurucusu dostları ona "Demokratik bir alternatif adaya ihtiyaç var" demişler, o yüzden Cumhurbaşkanlığı adaylığını kabul etmiş.

Tezgahı kendi ağzı ile ifade (itiraf) etti. Çatı adayı falan değil, AKP'nin (yani ABD'nin) adayı. Kendisi söyledi, ben söylemiyorum.


Madımak cinayeti için de "Kara taassubun ve tahrikin neticesinde böyle bir faciayı yaşıyorlar" dedi Mr. Tekmeledin. Cinayet değil facia. Tahrik var. "Aziz Nesin'in tahrik dolu konuşması"...
 Yoksa durup dururken niye adam öldürsünler, değil mi?

1,5 dakikalık video kaydı:

Tahrik ve facia. O günlerdeki ZAMAN dahil gerici gazetelerin savunmalarının aynısı.
Tekmeledin, vatandaşın gözünde Madımak canileri ile, AKP kodamanları ile aynılaştı.Cemevinde konuştuğum Alevi vatandaşlar şöyle dediler:
"Bizi yakanlara oy vermem"
"Ekmel mi yaksın bizi yoksa Tayyip mi, ne farkı var"

Tekmeledin'in şike aday olduğu iyice ortaya çıktı. Yapılan şey bir seçim değil. Tek kale maç var. Bilinçli bir planla küstürülen Aleviler ile Atatürkçülerin büyük bir bölümü sandığa gitmeyecek, Tayyip ilk turda kazanacak.

Bu planı uygulayarak Tayyip'i tahtırevanla Çankaya'ya taşıyan Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye kızmak yerine bu planı açıklayıp ihaneti ortaya çıkaranlara kızanlara ben ne diyeyim.

Aydınlık, 28 Kasım 2011
***********
arşiv:
Katil yobazların avukatları AKP Milletvekili oldular 9 Aralık 2011
İnsan yakanlarla centilmenlik anlaşması yapılabilir mi 12 Mart 2012
Dün insan yakanlar bugün hükümet olarak karşımızda 14 Mart 2012
Sivas'ta insan yakanlar AKP'yi kuranlardır 6 Temmuz 2013
***********


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder