26 Mart 2015 Perşembe

Aman dikkat Derviş yine sahnede: Kemallerin aşkı

2001 krizi sonrasında Amerika'dan paraşütle Türkiye ekonomisinin tepesine oturtulan, 15 günde çıkardığı 15 kanunla ve uyguladığı özelleştirmelerle ekonomiyi çökerten, bu yüzden Ecevit'in "En büyük pişmanlığım" dediği Amerika'nın haciz memuru Kemal Derviş yine sahnede.

Kılıçdaroğlu ve Derviş CHP Genel Merkezi'nde baş başa görüştü. Yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu Derviş'i ikna etmiş. Neye ikna ettiğini Derviş şöyle açıklıyor: "CHP'nin de söz sahibi olduğu bir iktidar kurulursa o zaman görüşürüz." Ne için görüşecekler: "Derviş'in Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı olması için"

Yani, Derviş'e göre, CHP tek başına iktidar olamayacak. Ama CHP'nin de söz sahibi olduğu bir AKP - CHP koalisyonu kurulabilir. O zaman, Derviş, CHP'li olarak (!) AKP'li Başbakanın yardımcısı olabilir.

Zaten Kılıçdaroğlu, hedefinin %35 oy almak olduğunu söylemişti. Yani onun da hedefi tek başına iktidar olmak değil; ya ana muhalefet olarak kalmak, veya AKP yeterli milletvekili çıkaramazsa AKP ile koalisyon kurmak.

Bir kere daha teyit ediliyor ki, CHP de AKP'nin uygulamakta olduğu Kemal Derviş politikalarına, yani Amerikan emperyalizminin dayatması ile uygulanmakta olan Türkiye ekonomisini çökertme uygulamalarına göbekten bağlıdır.

Aynı zamanda, Amerikan emperyalizminin Türkiye'yi bölme, Kürdistan kurma amaçlı "Açılım"ı da CHP desteği ile AKP ve PKK tarafından yürütülmekte...

Ekonominin çökertilmesi, bölünmenin halka kabul ettirilmesi için gerekli.

Kılıçdaroğlu:
"Dünya çapında ekonomist Kemal Derviş'e hayranlık duyuyorum"Vatan Partisi Eski Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey 9 kez cikcikledi, toparlayıp veriyorum:

AMAN DİKKAT!
Ecevit Hükümeti'ni yıkıp AKP'nin yolunu açan ABD projesinin esas oğlanı, IMF Haciz Memuru KEMAL DERVİŞ yine sahnede!

Mustafa Kemal'i yok etmek için ne çok Kemal ürettiler:
Dersimlisi, Amerikan Derviş'i, mazide kalan Ali Kemal'i...

BİRİNCİ KEMAL VAKASI:
İMF Haciz memuru ABD'den Cebinde 15 kanunla geldi.
"15 günde çıkartın" dedi, çıkarıldı. Ekonomi çöktü!

İKİNCİ KEMAL VAKASI:
DSP'yi böldü, Ecevit hükümetini yıktı, İsmail Cem'e kazık atıp ortada bıraktı, AKP paraşütle iktidara konduruldu!

ÜÇÜNCÜ KEMAL VAKASI (Vizyonda)
1.Dersimli Kemal ile mutabakat
2.Tezgah: AKP + CHP koalisyonu = Restorasyon hükümeti
3.Hedef: Açılımda altın vuruş.

Kemal Derviş CHP'nin iktidar olma olasılığı olmadığını ilan etti: "CHP'nin söz sahibi olacağı bir hükümet kurulursa görev alırım"

Dersimli Kemal Bey, CeNeNe Turk'ta:
- AB'ye bağlılık yemini ediyor!
- "En Açılımcı biziz" diyor.
- Kemal Derviş dünya çapında ekonomistmiş!

Dersimli Kemal Bey'in hayranlık duyduğu arkadaşı KEMAL DERVİŞ'miş.
Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim!

Kılavuzu Kemal Derviş olan, istediği kadar noterden senet versin, ülke kaynaklarını emekçiye-emekliye değil vurguncuya, soyguncuya aktarır.


AMAN DİKKAT! Ecevit Hükümetini yıkıp AKP'nin yoluna açan ABD projesinin esas oğlanı, İMF Haciz Memuru KEMAL DERVİŞ yine sahnede!

*********

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder