29 Haziran 2015 Pazartesi

Koridor karşısında vatan savunması ile hıyanet arasında

ABD, Kürt Koridoru'na katmayı hedeflediği bölgeye önce IŞİD'i sürüyor. Ardından da bölgeyi IŞİD'den kurtarma görüntüsü altında PYD (PKK) ile birlikte saldırıya geçiyor.

Ve Batı medyası "Kürt gerilla kadınlarının" fotoğraflarını - videolarını dünyaya servis ediyor. İşte canları pahasına dinci-yobaz IŞİD'i yenen laik kadın gerillalar.

Böylece PKK terörist örgüt olmaktan çıkıyor, dünyayı vahşi IŞİD'den kurtaran kahraman örgüt sıfatını kazanıyor. IŞİD'den kurtardığı bölgelerde Kürdistan kurma hakkını elde ediyor.

ABD ve İsrail'in sinsi planı işte böyle işliyor, Kürt Koridoru böyle açılıyor. Çünkü denize çıkışı olmayan bir Barzanistan yaşayamaz. Denize açıldığı zaman Diyarbakır'ı düşürme olanağı doğacak. Hayalleri böyle.Aydınlık, 20 Haziran 2015
Ancak ABD'nin PKK'yı önce Ayn el-Arab'a (Kobani'ye ) ve Tel Abyad'a sürmesi, şimdi de Azez'e yöneltmesi, tıpkı İngilizlerin Yunan kuvvetlerini İzmir'e çıkartması günlerinde olduğu gibi büyük bir uyanışın fitilini ateşliyor.

TSK, Kobani olayından bu yana ABD Koridoru'nu bozma eğilimindedir.

AKP yönetimi de koridora karşı konumlanmaktadır. BOP Eşbaşkanlığı macerasından ve Açılım gafletinden sonra AKP'nin ABD ile karşı karşıya gelmesi kolay değil. Ancak tehdit ciddileşince milletin geniş güçlerinin eğilimlerini dikkate almak zorundadırlar. Aksi taktirde ne iktidarları kalır, ne partileri, ne de malları ve mülkleri.

Tayyip Bey'in Fethullah Çetesi'ne karşı konumlandığı günlerdeki gibi bir durumla karşı karşıyayız. F Çetesi ile kim mücadele ederse elini tutmayız, aksine onu cesaretlendiririz demiştik. "F Çetesi'ne karşı Tayyip Erdoğan'ı destekleriz" diyen Doğu Perinçek insafsız eleştirilerle karşı karşıya kalmıştı.

Ne yapılmalıydı? Tayyip Bey'e "Hayır, dur, yapma F Çetesi ile sen savaşamazsın. Sizler kankasınız.  İkinizi de desteklemeyiz. Siz yine eskisi gibi birlik olun. Biz ikinizin de hesabını ileride göreceğiz" mi denilmeliydi? Böyle mantık, böyle siyaset olur mu?

Şimdi yeni durumda benzer hataya Özcan Buze kardeşim düşüyor. Doğu Perinçek'in aşağıda bağlantısı verilen makalesini eleştiren Buze, AKP'nin Amerikan emperyalizmine karşı tavır alamayacağını, Tayyip Bey'in kendi postunu kurtarma derdine düştüğünü ileri sürmektedir.

Evet, Tayyip Bey F Çetesi'ne karşı mücadele başlatırken de anti-emperyalist olmamıştı, Bilal Oğlan'ın ve dört kafadarların ayakkabı kutuları ortaya çıkınca böyle bir tavır almak zorunda kalmıştı. Ancak, sebep ne olursa olsun, F Çetesi'ne karşı mücadele belli bir noktaya kadar gelmiştir.

Şimdi de Kürt Koridoru karşısında benzer bir durumdayız. Gerek ABD'nin kendisini kenara itip AKP ile yola devam etmek istemesine kızmış olsun, gerek TSK'dan ve AKP tabanındaki milli güçlerden gelen baskılar yüzünden böyle bir tavır almak zorunda kalmış olsun, her ne sebeple olursa olsun, Tayyip Bey Koridor karşısında tavır almıştır.

Bu tavır ne kadar gerçekçidir, ne kadar sağlamdır, ne kadar takiyedir, konumuz bu değildir. Madem ki Tayyip Bey konumunu dillendirmiştir, "Suriye'nin kuzeyinde bir Kürt Devleti kurulmasına asla izin vermeyeceğiz" demiştir...

Bu durumda bize düşen görev: "Hayır, dur, yapma, ABD ile ve PKK ile sen mücadele edemezsin, sen yine eskiden olduğu gibi BOP Eşbaşkanı olmakla övün, Kobani'de yaptığın gibi Barzanistan'dan Cerablus cephesine peşmerge ve silah takviyesi yap, PKK Devleti kurulmasına yardımcı olmaya devam et" mi demektir.

Yoksa "Haydi, sınırı her türlü terörist geçişine kapat, teröristlere silah ve cephane gitmesine engel ol, sınıra yaklaşan Suriye uçaklarına ve askerlerine ateş açmaktan vazgeç, Esad düşmanlığını bırak, gerekirse Suriye'ye gir, kantonların birleşmesine engel ol, seni destekleyelim" demek ve yapmaz ise, yapamaz ise o zaman eleştirmek midir.

Özcan Buze arkadaş, "Doğu Perinçek bu akıl yürütmeyle yakında RTE’yi “milli direnişin önderi” ilan etmek zorunda kalacaktır" diyorsun, sen bu işleri böyle yamuk yumuk mu öğrendin, sana yakıştıramadım.

Doğu Perinçek'in yazısındaki son cümleyi bir daha okumanı öneriyorum:
"ABD ile Türkiye'yi karşı karşıya getiren sıcak gelişmeler durumunda tutulacak cepheler, bir süre sonra, vatan savunması ile hıyanet arasındadır."

Doğu Perinçek - Amerikan - İsrail Koridorunda cepheleşme

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder