8 Aralık 2015 Salı

AKP iktidarı Türkiye için bir güvenlik sorunu haline gelmiştir

23 Kasım'da iktidarını pekiştirmiş bir Tayyip Erdoğan vardı.
24 Kasım günü artık tahtı çatırdamaktadır.
Tayyip Erdoğan'ın bu olayın altından kalkma şansı bulunmuyor.

AKP Hükumeti, iki adım ötesini görecek devlet aklından yoksundur, ancak oturduğu koltuğun yandığını mecburen anlayacaktır.

AKP iktidarı borç para batağına saplanırken, cankurtaran gemisine ateş açmıştır.

Tayyare AKP'nin başına düşmüştür.

Aydınlık, 28 Kasım 2015


Türkiye'de her iktidar, Rusya ve Suriye ile dost olmaya mecburdur. Bölücü teröre karşı kesin başarıya ulaşmak için Avrasya ittifaklarını oluşturmak ve bölge ülkeleri ile ittifak yapmak zorunludur.

Bu nedenle hiç bir iktidar, Rusya ve Suriye düşmanlığının neden olacağı yıkımın altından kalkamaz. AKP Hükumeti, Putin ve Esad düşmanlığının altında kalır. Süreç başlamıştır.

Bu açıdan, kim düşürmüş olursa olsun, uçak Tayyip Erdoğan'ın başına düşmüştür. Hiç bir eylem, Tayyip Erdoğan iktidarına bu kadar ağır darbe indiremezdi.Tayyip Erdoğan - Davutoğlu yönetimi Rusya'ya karşı bu eylemleriyle Türkiye'yi bölmek isteyenleri sevindirmiştir.

Bu kadar kritik koşullarda Tayyip Erdoğan - Davutoğlu yönetimiyle Türkiye'nin güvenliğinin sağlanamayacağı açıkça görülmektedir.

Bu iktidar, Türkiye için bir güvenlik sorunu haline gelmiştir.

24 Temmuz'da başlayan bölücü teröre karşı mücadele ancak tutarlı bir dış siyasetle başarıya ulaştırılabilir. Rusya ve Suriye ile iyi ilişkiler kurma şansı olmayan AKP Hükumetinden kurtulmak bu yüzden acil gündem maddesi haline gelmiştir.

arşiv:
Uçak düşürmek de başkanlık takıntısına ilaç olmadı 26 Kasım 2015
Tayyip Bey'in sürdürülemez Esad - PYD çelişkisi 30 Kasım 2015***

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder