27 Kasım 2011 Pazar

Fidan'ı MİT'e onlar dikti

Fethullah Gülen, Hakan Fidan'ı MİT Müsteşarı yaptırmak için ZAMAN yazarı Hüseyin Gülerce'yi Abdullah Gül'e gönderdi.
Gülerce, Gül'e: "Hocaefendi Fidan'ı MİT Müsteşarı olarak görmek istiyor" dedi.
 
Fidan'ın göreve getirilmesi ile, MİT'te Fethullahçı örgütlenmenin hız kazanması infial yarattı.İşte Kozinoğlu'nun açıklamasının tamamı:
 
"Şu anda dışardan kendi adamlarını MİT'in en kritik makamlarına (ki bunların tamamı Fethullah Gülen grubuna mensuptur) getiren AKP, MİT çalışanlarının bütün hayallerini tıkamış, MİT personeli korksun ve sesini çıkarmasın diye benim gibi bir adamı yurt dışı görevinde iken içeri tıktırmış ve gözdağı vermiştir.
 
MİT'in tabanında çok büyük bir infial mevcuttur.
Hakan Fidan'ın yaptığı tayinlerle MİT'in hayalleri ve geleceği tıkandı.
 
Hakan Fidan'ın MİT Müsteşarı olması için Fethullah Gülen, Hüseyin Gülerce'yi "Zaman Gazetesi yazarı) 2009 yılında Abdullah Gül'e göndermiştir.
Ancak atama 2010'un Mayıs'ında, yani görüşmeden 1,5 yıl sonra gerçekleştirilmiştir.
 
Hakan Fidan'ın oğlu ABD'de Fethullah Gülen'in himayesinde üniversitede (Maryland Üniversitesi) okumaktadır.
Şu ana kadar MİT'e alınan Fethullah Gülen okullarında öğretmenlik yapan personel sayısı 100'lerle ifade edilebilir.
 
MİT beyanat verdi, erkek personel alacak. Fethullahçılar müracaat edecek.
Komisyondaki Fethullahçılar, müracaat edeceklerin adını biliyor.
Onları alacaklardır. Yani danışıklı dövüş.
İlk partide 2011 Mart'ında alınanlar hiç imtihansız alınmıştır.
Hakan Fidan, MİT Personel başkanlığı'na listeler vermiştir.
Hakan Fidan, öncelikle MİT Personel Başkanlığı'nı, MİT Hukuk Müşavirliği'ni, silahlı gücün başını, devamında da tüm dinlemeleri gerçekleştiren MİT Elektronik ve Teknik İstahbarat Başkanlığı'nı kendi adamlarıyla tutmuştur.
Başbakanlık'tan ve tanıdıklarından, dışarıdan getirtmiştir. Yani gökten zembille indiler.
 
Mehmet Eymür, Gülen'den 50 bin dolar maaş alıyor
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
 
MİT Orta Asya Ülkeleri Daire Başkanvekili Kaşif Kozinoğlu, ölmeden önce Aydınlık'a yaptığı açıklamalarda, MİT Kontrterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür'ün, ABD'den "Ergenekon tertibini kurgulamak" için geri döndüğünü açıkladı.

İstanbul'daki Fethullahçı polislerle Eymür'ün sık sık görüştüğünü belirten Kozinoğlu, Eymür'ün eski Ergenekon savcısı Zekeriya Öz ve Turan Çolakkadı ile her hafta mutlaka görüştüğüne dair MİT'in elinde bilgi olduğunu ifade etti
 
 
Fethullah'ın esas adamı Gül'dür
+++++++++++++++++++++++++++
 
"Abdullah Gül mü, Recep Tayyip Erdoğan mı aşamasına gelindiğinde Fethullah Gülen kesinlikle Gül'ü tutacaktır. Gül, her ABD'ye gidişinde gizlice Fethullah Gülen ile buluşmuştur. Fethullah Gülen'in esas adamı Abdullah Gül'dür. Tayyip, menfaat ilişkisi içindedir. New York Başkonsolosu Mehmet Samsar (Abdullah Gül'ün eski özel kalem müdürü) F. Gülen'e iyi bakabilmek için uzun yıllardır başkonsolosluğu sürdürmektedir.
 
Tayyip Erdoğan bu nedenle istemeye istemeye Abdullah Gül'ü Cumhurbaşkanı yapmıştır. (Hakan Fidan, Gül'ün adamıdır. Yani Gülen'in aynı zamanda...) Esas kırılma, Tayyip Erdoğan'ın devlet başkanlığı arzusunda, seçim dönemi geldiğinde yaşanabilir. Gül, bir 5 yıl daha Cumhurbaşkanı olabilir. Bu da Tayyip Erdoğan'ın bütün planlarını suya düşürür. Fethullah Gülen ile Tayyip Erdoğan aslında kesinlikle birbirini sevmemektedir."
 
http://www.gazetevatanemek.com/index.php/vatan-emek-haberler/2688-kozinolu-mehmet-eymur-gulenden-50-bin-dolar-maa-alyor.html
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder