27 Haziran 2015 Cumartesi

AKP Amerika'yı Amerika'ya şikayet etti


Yılın ilk büyük güldürüsü. AKP Hükümeti'nin acizlik beyanı: AKP Dışişleri Bakanlığı'nın halkımıza açıklaması.

Buyurun okuyalım:

"PYD'nin bölgedeki Türkmen ve Arap nüfusun boşaltılması, yerlerine Kürtlerin yerleştirilmesi gibi eylemlerine duyulan tepki, ABD yönetimine, BM'ye, BM Güvenlik konseyi'ne, Avrupa Birliği Komisyonu'na ve NATO Genel Sekreteri'ne iletildi.

ABD Dışişleri, Türkiye'yi haklı buldu ve PYD'ye en üst perdeden iletti. ABD, Türkiye'nin Tel Abyad başta olmak üzere Kuzey Suriye'deki Kürt bölgesine ilişkin görüş ve isteklerine açık destek veriyor."

ABD uçakları bombalıyor, boşalan yerlere ABD Ordusu'nun kara gücü olarak işlev gören PYD (PKK) yerleşiyor, oradaki Türkmen ve Arap nüfusu bölgeden sürüyor, yerlerine Kürt yerleşimciler getiriyor, Türkiye'nin Suriye sınırı büyük ölçüde PKK denetimine geçiyor.

AKP Dışişleri, ABD'nin stratejik piyonu olan PYD'yi (PKK'yı) ABD'ye şikayet ediyor. Sözde ABD de bu şikayeti haklı buluyor, PKK'nın kulağını çekiyor.

Bütün dünya katıla katıla gülmüştür herhalde.

Durun bitmedi, devamı var. AKP Dışişleri şöyle buyuruyor:

"PYD'nin Suriye ile ilgili kırmızı çizgileri aşmasına göz yumulmayacak"
"Türkiye'nin şartları PYD'ye en üst düzeyde iletildi:
- Esad rejimi ile işbirliği yapmayacaksın.
- Suriye'nin toprak bütünlüğüne aykırı hareket etmeyeceksin"

Soner Yalçın Sözcü'deki yazısında: "Dışişleri, çocuk oyunu evcilik gibi diplomasicilik oynuyor, şaka gibi." diyor. Bakınız:

"Ben Büyük Ortadoğu Projesi'nin Eşbaşkanıyım" demiyor muydu Tayyip Bey? "Amerika'nın Büyük Ortadoğu Projesi içinde Diyarbakır'ı yıldız yapacağız" demiyor muydu? "Bize bir görev verildi, biz de bu görevi yapıyoruz" demiyor muydu? Neydi o görev? 4 ülkeden koparılacak topraklar üzerinde Özgür Kürdistan kurmak değil miydi? PYD (PKK)'nın Suriye'nin kuzeyinde yapmakta olduğu da bu projenin uygulamasından başka bir şey değil ki. Şimdi niye sözde feryat ediliyor?


Eskiden beri işbirlikçi iktidarlar "Amerika stratejik müttefikimiz, PKK'ya karşı Amerika bizimle işbirliği yapıyor, PKK bitirilecek, ABD bize PKK hakkında anında istihbarat veriyor" vesaire diyerek halkı uyutmuyorlar mı?

AKP Dışişleri'nin "ABD bizi haklı buldu, PKK'nın kulağını çekti" sözleri de aynı aldatmacanın devamından başka bir şey değil.

Amerika Irak'ı böldü, Barzanistan yarattı. Şimdi de Suriye'yi bölüyor, Kantonlar Birliği yaratıyor. ABD planını uygulayan AKP, "Açılım" yaparak Türkiye'de Özerk Kürdistan yaratma yolunda.

AKP taraftarları AKP Kongresi'nde Barzani'yi "Türkiye seninle gurur duyuyor" diye alkışlıyor, Suriye'nin kuzeyinde kanton kurması için PKK'ya Barzanistan'dan askeri yardım AKP Hükümeti nezaretinde gidiyor.

Barzanistan, TBMM'nin yardımlarıyla ABD tarafından kurulmuştu. Bakınız:
TBMM'nin Barzanistan kurulmasına yardım suçu

Şimdi de PKK Kantonlar Birliği (Barzanistan'ı Akdeniz'e bağlayacak olan Kürt Koridoru) AKP Hükümeti'nin yardımları ile kuruluyor.

Bu yoldan dönülebilir mi? Koridor önlenebilir mi? 
AKP Hükümeti ve TSK Koridor karşıtı adım atabilir mi? Bu yöndeki tavırlarını nasıl değerlendirmeli? Vatan Partisi ne öneriyor? Aydınlık gazetesindeki tartışma nasıl algılanmalı? Gelecek yazıda...

arşiv:
Kamışlı'da Suriye - PKK çatışması
ABD havadan, PKK karadan etnik temizlik yapıyor
Çözüm yolu: Suriye ile derhal işbirliği
***********

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder