8 Ağustos 2014 Cuma

Öncü Parti ile sıradan protestocunun farkı

Doğu Perinçek'in 7 Ağustos 2014 günlü Aydınlık köşe yazısının özetliyorum:Cumhurbaşkanlığı seçiminde İşçi Partisi’nin temel siyasetini belirleyen esas açı, iktidar mücadelesidir.

BELİRLEYİCİ SORU:
Hangi iktidara karşı mücadele ederek Milli Hükümeti kuracağız?
Her üç aday da ABD güdümlü "Açılım" adlı bölünme planını savunuyorlar. Ancak bu planı hayata geçiren, AKP iktidarıdır. Tayyip Erdoğan, Cumhuriyeti yıkan iktidarın başındadır ve esas hedefimizdir.

ESAS VURUŞ
Erdoğan ve İhsanoğlu'nu aynı kefeye koymak hayata uymuyor, iktidar mücadelesinin kenarına düşmeye yol açıyor.
"Her üç adayı da eşit olarak karşımıza alalım" anlayışı, esas vuruştan vazgeçiyor. Esas vuruşun yönünü belirlemek, stratejik başarının sırrıdır.
Sıradan yurttaş ve önderlik birikiminden yoksun partiler esas vuruşu belirleme sorumluluğunu üstlenmez, sıradan yurttaşın düzlemine girer.

HALKLA BİRLEŞMEK
Seçmen düzlemine indiğimiz zaman, sandığa giden ve gitmeyen, geçersiz ve geçerli oy kullanan bütün yurttaşlarımızı kucaklıyoruz. "Şu adaya oy ver" diyerek onları yanıltmıyoruz. Tüm yurttaşlarımıza iktidar hedefini gösteriyoruz.
Oysa, "Üçüne de oy verme" dediğimiz zaman, hiç bir hedef göstermiyor, her tarafa yumruk sallıyor ve sıradan protestocu konumuna iniyoruz. Önderlik görevinden vazgeçiyoruz.

ÖNCÜ PARTİ VAR
Çankaya'ya tırmansa bile, Erdoğan'ı oradan kesinlikle indireceğiz.
İşçi Partisi'nin Milli Hükümet Programı var, iktidar stratejisi var, kurmay kadrosu var ve göreve hazırdır.

Yazının tamamı:

***********


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder