9 Ağustos 2014 Cumartesi

BOP Eşbaşkanı Cumhurbaşkanı olamaz

Bir ABD projesi olan Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) Eşbaşkanı olan Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhurbaşkanı olamaz.
Aslında, basit bir devlet memuru bile olamaz.

Çünkü, Tayyip Erdoğan, yabancı bir devletin projesinde görev aldığını defalarca kameralar ve mikrofonlar karşısında itiraf etmiştir.
Başka bir devletin görevlisi, değil T.C. Başbakanı, herhangi bir devlet dairesinde sıradan bir memur bile olamaz.
Bunun bir suç olduğunu hiç düşünmeden, iftiharla "Ben BOP Eşbaşkanıyım" demiştir.
Ve, BOP'un bir ABD projesi olduğunu da yine kendisi itiraf etmiştir.

Bu yasa dışı durum dolayısıyla AKP Hükümetleri meşru değildir. Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı meşru değildir, eğer oraya tırmanmayı başarırsa Tayyip Erdoğan'ınki de meşru olmayacaktır.

Aydınlık, 9 Ağustos 2014


***********

T.C. Başbakanlık koltuğunu işgal eden ve şimdi de Çankaya'ya tırmanmak isteyen Tayyip Erdoğan, Ortadoğu'yu kana bulayan ABD'nin kendisine verdiği "BOP'un alt biriminde Eşbaşkanlık" görevini kabul etmiştir.
Böylece yabancı bir devletin emir komuta zinciri içinde, alt birimde görev almıştır.
Türkiye Cumhuriyeti'nin hiçbir yöneticisi ve memuru başka bir devletin projesinde görev alamaz.
Bu, yasadışıdır ve suçtur.

***********

Tayyip Erdoğan, BOP içinde görev aldığını 34 ayrı yerde mikrofonlar ve kameralar karşısında itiraf etmişti.
İşte onlardan üçü:

KANAL D / TEKE TEK (16 Şubat 2004)
"Ben özellikle Diyarbakır'a çok farklı bakıyorum. Ben istiyorum ki, hani şu anda Amerika'nın da 'Büyük Ortadoğu Projesi' var ya 'Genişletilmiş Ortadoğu', yani bu proje içerisinde Diyarbakır bir yıldız olabilir, bir merkez olabilir. Bunu başarmamız lazım".

***********

İSTANBUL BAYRAMPAŞA / AKP İLÇE KONGRESİ (4 Mart 2006)
"Türkiye'nin Ortadoğu'da bir görevi var. Nedir o görev? Biz, Geniş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Projesi'nin Eşbaşkanlarından bir tanesiyiz. Bu görevi yapıyoruz biz.".

***********

Meclis Gurubunda konuşma: (18 Ocak 2009)
"T.C. Başbakanı Büyük Ortadoğu Projesi'nde görevlidir, oradan çekilsin diyorlar. BOP'un amaçları bellidir. Ve burada Türkiye'ye de bir görev verildi ve biz bu görevi üstlendik"

T.C. Başbakanı, sadece hükümetinin projelerini uygular.
Tayyip Erdoğan, "BOP'taTürkiye'ye bir görev verildi" diyor. O görevi kim verdi? Onu da kendisi söylüyor: "Hani şu Amerika'nın da Büyük Ortadoğu Projesi var ya." Proje Amerika'nın olduğuna göre, Tayyip Erdoğan'a o proje içinde görev veren de Amerika'dır. Erdoğan, yabancı bir devletin projesini uygulayan memur durumundadır. Bu durumda T.C. Hükümet yok hükmündedir. T.C. Hükümeti sandığınız mekanizma, AKP Hükümetinin değil, ABD Hükümetinin projelerini uygulamaktadır.

***********

İşte video kayıtları:***********

İşin daha da vahim yönü şudur ki, Tayyip Erdoğan'ın Eşbaşkanı olduğu Büyük Ortadoğu Projesi'nin ana amacı, Türkiye'yi parçalayarak Büyük Kürdistan kurmaktır. Bu amaçla hazırlanmış olan harita ABD Silahlı Kuvvetler Dergisi'nde yayınlanmakla kalmamış, daha iyi anlaşılsın diye NATO toplantılarında slayt olarak duvara yansıtılmış, Türk Subayları protesto ederek toplantıları terk etmişlerdir.

15 Eylül 2006...O gün, Roma'da yapılan NATO toplantısında Amerikalı subaylar duvara bir harita yansıttılar. "Eğer sınırlar böyle olsaydı, Ortadoğu'da barış daha iyi sağlanırdı" dediler. Türk subayları bunun üzerine protesto ederek toplantıyı terk ettiler.

Amerikan subayları, bir yıl sonra 2007'de Atina'da yapılan NATO toplantısında aynı haritayı bir daha duvara yansıttılar. Askeri ataşemiz protesto ederek toplantıdan ayrıldı.

İşte o harita, yanı Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) haritası:Bu haritayı da halkımıza İşçi Partisi açıkladı.
Tayyip Erdoğan'ı Abramowitz'in hazırladığını, CIA tarafından geleceğin başbakanı olarak ilan edildiğini, BOP Eşbaşkanı olduğunu açıkladığı gibi.
Başka hiç bir parti, Tayyip Erdoğan'ın gerçek yüzünü halkımıza anlatmadı.


 ***********

BOP "Siyasal bir söylem", "Hayali bir plan" değil, ABD Senatosu tarafından kabul edilmiş bir YASAdır.
Rice, daha tasarı kabul edilmeden 8 ay önce, 7 Ağustos 2003'de yazdığı bir makalede, "BOP kapsamında Fas'tan Orta Asya'ya kadar 24 Müslüman ülkenin rejimlerinin ve sınırlarının değişeceğini" açıklamıştı.
Genel olarak Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) veya Genişletilmiş Kuzey Afrika ve Ortadoğu Projesi (GOKAP) diye bilinen bu yasanın gerçek adı"Greater Middle East and Central Asia Development Act of 2004" olup, tasarı 8 Nisan 2004 tarihinde ABD Senatosu tarafından yasalaştırıldı.
Onbir maddeden oluşan yasanın içeriği, içinde Türkiye’nin de bulunduğu Kuzey Afrika’dan başlayıp, Orta Asya’ya uzanan bir coğrafyadaki; Cezayir, Bahreyn, Komor, Cibuti, Mısır, Irak, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Libya, Moritanya, Fas, Umman, Filistin, Katar, Suudi Arabistan, Somali, Sudan, Suriye, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri, Yemen, Afganistan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Pakistan, Tacikistan, Türkiye, Türkmenistan ve Özbekistan’dan oluşan ülkelerde, ABD’nin kendine vehmettiği sözde insanî görevler çerçevesinde, özetle demokrasinin yerleştirilmesini kapsamaktadır.
ABD Senatosunda kabul edilen bu Yasa'nın uygulanmasına harcanmak üzere, Ortadoğu bölgesi için 2005 yılı bütçesine 1 milyar dolar ödenek konulmuştu.

Kanunun yayımını takibeden günlerde, ABD Ulusal Güvenlik Başdanışmanı görevinde bulunan Condoleezza Rice, bu projenin amacının, “yasada sayılan ülkelenin rejimlerini ve sınırlarını değiştirmek” olduğunu açıklamış, daha sonra da, 2006yılında ABD Dışişleri Bakanı olarak ziyaret ettiği Telaviv’de, İsrail’in Lübnan’a saldırıları sürerken, “Ortadoğu’da yeni sınırların çizilme zamanının geldiğini” beyan etmiştir.
.
***********
arşiv:
Türk Milleti değil, Amerika seçti 9 Ağustos 2014
ABD Ordusu'nun Türkiye'yi bölen haritaları 12 Mart 2013
BOP Haritaları:

***********

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder