6 Eylül 2013 Cuma

Kılıçdaroğlu'nun Fettoş ile dansı - 1

Kılıçdaroğlu VATAN gaz tenekesine konuştu. 1 Eylül 2013


Bay Kemal'e göre, Fettoş Cemaati "hizmet" yapıyor. Bay Kemal, Tayyip Bey'in bu "hizmet"lerden niçin rahatsız olduğunu bir türlü anlayamıyor. Tayyip Bey'in, sözkonusu "hizmet"lerden biri olan dershaneleri kapatmak istemesini de anlayamıyor. Bir iktidar, ülkeye yapılan "hizmet"lerden niçin rahatsız olur? Bay Kemal şaşıp kalıyor. :))


Bay Kemal, Fettoş Cemaati'ne bağlı sermayenin yaptığı "hizmet"lerin ülkemiz için çok faydalı olduğunu düşünüyor. Bu faydalı "hizmet"leri yapan "iş dünyası"nın gücünü kırmak isteyen Tayyip Bey'in Türkiye'ye zarar vereceğini düşünüyor. İşte Bay Kemal'in o sözleri: "Cemaatin iş dünyasının gücünü kıracağım derseniz Türkiye zarar görür."

Bay Kemal, Fettoş adına Tayyip Bey'e parmağını sallıyor. Obama'ya göz kırpıyor. "Tayyip Bey'i deliğe süpürmeye karar verirsen bil ki Fettoş'un "hizmet"lerine devam etmesi için çırpınan bir Kemal var burada."

Bay Kemal (Yani Yeni CHP) ve Fettoş ittifakı, Tayyip Bey'in yerini doldurmak için yeterli değil. Güçlü bir müttefik daha gerekli. Bay Kemal'den dinleyelim: "30 Ağustos Resepsiyonu'na katılmayışımın özel bir nedeni yok. Gül ile bağlantılı değil. Cumhurbaşkanı ile bir sorunumuz yok. Gitmemezlik gibi bir sorunumuz olmaz.".

Bay Kemal zaten uzun zamandır Gül'ü parlatıyor, Cumhuriyet de parlatmaları manşetlere taşıyordu. Tayyip Bey'in karşı olduğu her uygulamasına Gül'ün müdahale etmesi için çağrı yapıyordu. Gezi olaylarına müdahale çağrısı yapması gibi. Bay Kemal'e göre Gül'ün müdahaleleri, Tayyip Bey'in kötü uygulamalarını engelleyecekti.

Bay Kemal'in bu sözleri CHP içinde büyük tepki gördü. CHP Milletvekili İsa Gök isyan etti: "Dinsel cemaat ve tarikat örgütlenmelerinin birisini meşru görürseniz, tümünü meşrulaştırırsınız. Hiç bir şekilde cemaat yapılanmalarını kabul etmemek şarttır. Hele bunların siyasi muhatap alınarak Türkiye'nin geleceği konusunda söz söyleyebilme yetkileri olduğunu düşünmek daha tehlikelidir".

Ancak, gerek Sayın Gök'ün, gerekse CHP içindeki diğer Atatürkçülerin bu itirazları hiç bir şekilde etkili olmamakta, Bay Kemal ve çevresi istedikleri her şeyi engelsiz yapmaktadırlar.

Aydınlık, 4 Eylül 2013  

Gül + Gülen + Kılıçdaroğlu "Restorasyon Hükümeti"planını Doğu Perinçek ayrıntılı olarak açıkladı.

Haziran isyanı, AKP iktidarını yıkma ve Milli Hükümet kurma hedefini Türkiye'nin önüne koydu. İşçi Partisi Milli İktidar matematiğini CHP + MHP + İP olarak tespit etti.

Tayyip Bey'in Gezi, Mısır, Nusra/PYD çatışması ve Fettoş Cemaati konularındaki tavırları Obama'yı da sinirlendirmeye başlamıştı. Haziran isyanı tarafından sallanan ve yönetim zafiyeti içine giren Tayyip Bey'in kontrolü kaybetmesi durumunda Milli Hükümet seçeneğinin önüne geçilebilmesi için, AKP iktidarının Tayyip Bey feda edilerek CHP takviyeli olarak devam ettirilmesi planı yapıldı. Planı yapan merkez Atlantik ötesindedir.

Abdullah Gül ve Fettoş Cemaati bir yandan AKP içinde güç toplarken, diğer yandan CHP yönetimi ile kol kola giriyor. Cemil Çiçek de bu tezgahın içindedir. Bay Kemal, Vatan'da yaptığı söyleşide, Gül'ün Cumhurbaşkanlığını desteklediğini söylüyor. "Esad yerinde kalsın demedik" diyerek de, dış politikada AKP ile aynı çizgide olduğunu ilan ediyor. AKP güdümlü iktidar tasarımının en dikkate değer yanı, MHP'yi dışlamasıdır.

Yıkılan AKP iktidarı restore edilmek isteniyor. Türkçesi, AKP iktidarı yenilenerek devam edecek. Obama destekli Gül + Gülen + Kılıçdaroğlu Restorasyon Hükümeti bu anlama geliyor. Tayyip Bey gidecek, boşluğu Y-CHP dolduracak. 

Ama zorluklar var. "Kırmadan dökmeden" diyorlar ama, AKP'yi parçalamadan bu planı nasıl uygulayacaklar? Ya CHP'nin Atatürkçü, laik, yurtsever, üniter devlet yanlısı tabanı? Onlar CHP'nin PKK işbirlikçisi, ABD ile 2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşma yapan, laikliğe karşı odak olduğu tescilli olanlarla işbirliği yapmasını kabul edecekler mi? NATO cephesinin işi çok zor.

*********
Geniş bilgi için bakınız
*********

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder